Főoldal Egyházak Miért ünnep Nagyboldogasszony napja

Miért ünnep Nagyboldogasszony napja

E-mail Nyomtatás PDF
Augusztus 15-e Mária mennybevitele, magyar nevén Nagyboldogasszony, Nagyasszony napja.
Augusztus 15-e Mária mennybevitele, magyar nevén Nagyboldogasszony, Nagyasszony napja. A szerdai nap egyúttal Magyarország Mária oltalmába ajánlásának emlékünnepe. Tomka Miklós vallásszociológus az InfoRádiónak elmondta: Nagyboldogasszony véletlenül ad ki egy ünnepkört Szent István ünnepével.
Magyarországon Nagyboldogasszony napja kettõs ünnep: egyrészt Mária mennybemenetelének, másrészt a magyarok Nagyasszonyának ünnepe - mondta az InfoRádió által megkérdezett vallásszociológus.
Tomka Miklós hozzátette: a nagyasszony megnevezés általános értelemben úrnõt, nagy tiszteletet érdemlõ nõt jelentett, ebbõl lett késõbb az az értelmezés, amely Máriát, Jézus anyját jelenti.
"A katolikus hagyomány szerint Szent István felajánlotta az országot Máriának, Jézus anyjának, miután nem volt olyan utóda, akiben megbízhatott volna, hogy a kereszténységet folytatja" - közölte a vallásszociológus.
Magyarország valószínûleg a világon az elsõ olyan állam, amelyet felajánlottak Máriának - mondta Tomka Miklós.
A keresztények úgy gondolják, hogy a meghaltak nem egyszerûen tovább élnek a túlvilágon, hanem onnan képesek éppúgy segíteni, mint földi életükben. Ezt a földöntúli támogatást kérte Szent István is - fûzte hozzá a vallásszociológus.
Németh Zoltán

Módosítás dátuma: 2007. augusztus 16. csütörtök  

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Olvasnak bennünket

Oldalainkat 218 vendég böngészi