Főoldal Egyházak Az egyházak tudta nélkül szentelték fel a Magyar Gárda zászlaját

Az egyházak tudta nélkül szentelték fel a Magyar Gárda zászlaját

E-mail Nyomtatás PDF
Az egyházak tudta nélkül szentelte fel a Magyar Gárda zászlaját az avatón megjelent katolikus pap és a református lelkész - közölték a katolikus és református egyház képviselõi.
Az egyházak tudta nélkül szentelte fel a Magyar Gárda zászlaját az avatón megjelent katolikus pap és a református lelkész - közölték a katolikus és református egyház képviselõi. A lobogót Dévényi Ferenc katolikus pap, Bálintné Varsányi Vilma evangélikus lelkész, valamint Csuka Tamás református lelkész szentelte fel.

Német László, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára elmondta: Dévényi Ferenc nem kért engedélyt az egyháztól és nem is lett delegálva.

"Az, hogy a katolikus egyházhoz tartozik, az még nem jelenti, hogy az egyházat képviselte" - mondta a titkár.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia nem foglalkozott a Magyar Gárda megalakulásának kérdésével. Megítélni csak akkor tudná a szervezetet, ha pontosan tudná, hogy milyen programra esküdött fel az egyesület, de gyûlöletet egy papnak sem szabad támogatnia - tette hozzá Német László.

A Magyarországi Református Egyház Zsinatának Elnöksége - közleménye szerint - a hírekbõl értesült arról, hogy a Magyar Gárda 56 tagjának avatásán a történelmi egyházak képviselõi megáldották a Magyar Gárda zászlaját.

"A Magyarországi Református Egyház (MRE) Zsinata Elnökségének tudta vagy beleegyezése nélkül az MRE nevében senki nem járhat el. Hivatalosan senki sem kereste meg egyházunkat ettõl a szervezettõl, így értelemszerûen a református egyházat hivatalosan senki nem képviselhette ezen a rendezvényen" - olvasható a közleményben.

Közleménye szerint a Magyarországi Evangélikus Egyház elnöksége is a híradásokból értesült arról, hogy az egyház egyik lelkésze megáldotta a Magyar Gárda zászlaját, amit lelkiismerete szerint, saját felelõsségére, minden megelõzõ egyeztetés nélkül tett.

"Meggyõzõdésünk, hogy a hazánk közéletében tapasztalható visszásságok csak úgy orvosolhatók, ha a demokrácia alapértékeiben konszenzus alakul ki. Minden olyan szervezetet és tevékenységet, mely nem a demokratikus rend és törvényesség mindenkire vonatkozó érvényesülését erõsíti, határozottan elutasítunk" - áll a közleményben.
Módosítás dátuma: 2007. augusztus 26. vasárnap  

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Olvasnak bennünket

Oldalainkat 181 vendég böngészi