Budapest, 2021. január 20. - Fény derülhet a Hunyadi-család származására; Corvin János horvátországi sírjának feltárásával Mátyás király csontjai is azonosíthatóvá válhatnak - erről beszélt Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere a Facebook-oldalán szerdán közzétett videóban.
A Magyarságkutató Intézet feltárása nyomán archeogenetikai vizsgálatnak vethetők alá Hunyadi Mátyás természetes fiának, Corvin Jánosnak a földi maradványai és meghatározható lesz egy, csak férfiak között öröklődő génszakasza. Ezután már nem csak a család eredetét övező kérdésekre adható választ, de beazonosíthatóvá válhatnak a székesfehérvári királysírban lévő csontok között Mátyás király maradványai - mondta Kásler Miklós.
Így a magyar történelem egyik legnagyobb uralkodóját el lehet temetni, végre méltó nyughelyre találhat, és ott egy nemzeti kegyhely jöhet létre - tett hozzá a miniszter.
- Eltemetett sajtószabadság (Demokrata, 2002. szeptember 5.)
- VÁLASZ A FEKETE DOBOZ ELLENI VÁDAKRA (SZER, 1990. január 21.)
- KOVÁCS KIKOVA LÁSZLÓ - Piros betűs ünnepnapok avagy nyolc és fél(ünk) - Kapu, 1989. március
- ZÉTÉNYI ZSOLT - Márciusi gondolatok a magyar állam címeréről (Kapu, 1989. március)
- Híján vagyunk az olyan zseniknek, mint Csurka István (magyarnemzet.hu)