Főoldal Egyházak Vidéken kinyithatják a református templomokat (MTI)

Vidéken kinyithatják a református templomokat (MTI)

E-mail Nyomtatás PDF


Budapest, 2020. május 11. - A templomok újranyitását javasolja Budapest és Pest megye kivételével a Magyarországi  Református Egyház (MRE) elnökségi tanácsa a református egyházközségeknek - közölte az MRE kommunikációs szolgálata hétfőn az MTI-vel.
Azt írták: az elnökségi tanács hétfői állásfoglalása szerint "ha a közösségi kapcsolattartás biztonságát az illetékes hatóságok nem szigorítják, akkor az egyházközségek elnökségének felelős döntése szerint, az előírt higiéniai és biztonsági szabályok betartásával, tartsanak istentiszteleteket".
Azt is kérték, hogy ahol az istentiszteleteken "zsúfoltság várható", ott szervezzenek külön istentiszteletet a 65 éven felülieknek.
Megjegyezték: az elnökségi tanács továbbra is azt kéri, hogy a tervezett nyári táborokat, konferenciákat, találkozókat ne szervezzék meg.

 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Olvasnak bennünket

Oldalainkat 135 vendég böngészi